IBPF 2018 Etkinliği ’ne Katılım Sağlanmıştır

-A +A

Organizasyonların insan, iş süreçleri ve teknoloji unsurlarında gerçekleştirdiği bütüncül bir değişim süreci olarak tanımlanan “Dijital Dönüşüm ”ü bu yıl ki ana teması olarak belirleyen IBPF-İlham Verici İyi Yönetim Uygulamaları Forumu Etkinliği, Boğaziçi Yöneticiler Vakfı (BYV) ev sahipliğinde 07 Nisan 2018 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. Bu yıl 7. si düzenlenen etkinliğe, kamu sektörü, özel sektör, üniversiteler, yerel yönetimler ile sivil toplum alanında faaliyet gösteren bini aşkın kuruluşlardan katılım sağlanmıştır. Dijital dönüşümün farklı sektörlerdeki başarı hikâyelerinin paylaşıldığı oturumlarda, alanlarında öncü olan konuklar tecrübelerini paylaşmıştır.

Değer üretme ve yenilenmeye odaklanıp, tekrar etmeyi ve mevcudu korumayı reddeden bir düşünceyle başlatılan dijital dönüşüm etkinliklerine Türkiye’nin de bireysel, kurumsal ve ülkesel bazda en kritik noktada yer alması gerektiği üzerinde durulmuştur. Aynı zamanda, Sanayi 4,0’ın uzantısı olan dijitalleşmenin kalkınma ve büyüme politikalarının gelişiminin temel parametrelerinden olduğu ve IBPF etkinliğinin amaçlarından biri olan Türkiye’nin dijital geleceği için dijital milli yol haritasının belirlenmesi üzerinde durulmuştur.

Kendi alanlarında özgün ve etkileyici uygulamalar ortaya koyabilen kurumların hikâyelerinin paylaşılması amacıyla “Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu” bu kapsamda katılımcılardan yoğun ilgi görmüştür. Etkinlik kapsamında, TÜBİTAK BİLGEM-YTE standı ile etkinlikte yer almış ve YTE’ nin yürüttüğü "Dijital Dönüşüm" faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verilmiştir.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü ‘nün açılış konuşmalarını yaptığı etkinliğe, BİLGEM Başkanı Prof. Dr. Sayın Hacı Ali MANTAR, TÜBİTAK BİLGEM-YTE Enstitü Müdürü Sayın Cemil SAĞIROĞLU katılım sağlamıştır.

Haberle ilgili detaylar için tıklayınız

 

Fotoğraflar