Kamu Bilişim Zirvesi’ne Katılım Sağlandı

-A +A

Kamu Bilişimcileri Derneği’nin düzenlediği Kamu Bilişim Zirvesi, "Potansiyelini Bilişimle Keşfet" temasıyla 16-19 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Kamu bilişim yöneticileri ve bilişim sektörü temsilcilerinden oluşan yaklaşık 700 kişinin katıldığı Zirvede, siber güvenlik sistemlerinden markaya, geleceğin teknolojisinden kamu ve özel sektördeki dijitalleşmeye kadar birçok konu kamu bilişim yöneticileri, sektör temsilcileri ve akademisyenler tarafından paylaşılmıştır.

Zirvede, Kamuda Dijital Dönüşüm Örnekleri konulu panel, TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü Sayın Cemil SAĞIROĞLU moderatörlüğünde gerçekleşti. T.C. Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanı Alpaslan KESİCİ, Anadolu Ajansı (AA) Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü Yakup ŞIVKA, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Daire Başkanı Ahmet ÇEVİK ve ULAK Haberleşme Genel Müdürü Metin BALCI’nın konuşmacı olarak yer aldığı panel sonunda tüm konuşmacılara ve Sayın Cemil SAĞIROĞLU’na plaket verildi.

Paneller, video gösterileri, kamu ve özel sektör temsilcilerinin birlikte ekip çalışması yapmasını sağlayan takım oyunları ve 50’ye yakın kamu bilişim projesi poster sunumu ile gerçekleşen Zirvede “Kamuda Dijital Dönüşüm” anketi yapılarak kamu bilişim yöneticilerinin görüşleri toplandı.

 

Fotoğraflar