TEPAV-SAP “Basit Düşün, Fark Yarat Forumu’na” Katılım Sağlandı

-A +A

Türkiye'nin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda kamu kuruluşları ve özel sektörde dijital dönüşümün tartışıldığı TEPAV-SAP “Basit Düşün, Fark Yarat Forumu 5 Mart 2015 tarihinde JW Mariott Hotel'de kamu ve özel sektörden 1000'e yakın lider ve yöneticinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’ın da katıldığı etkinlikte, TÜBİTAK - BİLGEM - Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) Enstitü Müdürü Cemil SAĞIROĞLU "Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda yazılım ve bilişimin rolü" konulu panelde konuşmacı olarak yer aldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK konuşmasında; bulut bilişim, büyük veri ve nesnelerin interneti artık sanayiden enerjiye, otomotivden eğlenceye kadar tüm sektörler için vazgeçilmez hale geldiğini ifade ederek,  Türkiye bilişim pazarı giderek büyümeye ve global teknoloji firmalarının inovasyon yatırımları ile Türkiye'nin ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğini belirtmiştir. Yazılımın her sektör için önemli olduğunu vurgulayarak, Dünyadaki hemen hemen tüm devletlerin, e-devlet yapısına ve uygulamalarına geçtiğini ifade etmiştir.