TÜBİTAK BİLGEM YTE Tarafından Kullanıcı Deneyimi Semineri Düzenlendi

-A +A

TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) tarafından Kullanıcı Deneyimi ve Kullanılabilirlik konularının yer aldığı Kullanıcı Deneyimi Semineri 24 Şubat 2014 tarihinde TÜBİTAK Başkanlık Mustafa İnan Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yazılım teknolojileri alanında kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında farkındalık oluşturmak, yazılım projelerinin farklı aşamalarında görev alan personelin kullanılabilirlik konusundaki bilgi ve yetkinliklerini artırmak amacıyla Kullanıcı Deneyimi Semineri düzenlendi.

Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) personelinin, kamu kurum ve kuruluşlarımızın Bilgi İşlem Dairesi çalışanlarının, üniversitelerimizin ilgili bölümlerinden akademisyenlerin, özel sektör çalışanlarının ve öğrencilerin davetli olduğu Kullanıcı Deneyimi Semineri YTE Enstitü Müdürü Dr. Murat Kahraman GÜNGÖR’ün açılış konuşmasıyla başladı. Seminerde, ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat ÇAĞILTAY kullanılabilirliğin öneminden ve örnek kullanılabilirlik çalışmalarından bahsetti. ABD Silikon Vadisi’nde yer alan Plantronics firmasında Principal Designer olarak çalışan Dr. Todd ZAZELENCHUK ise yazılım projelerinde kullanıcı deneyimi, kullanıcı merkezli tasarımın gerekliliği ve kullanıcı deneyimine yönelik önerilerin yer aldığı sunumunu gerçekleştirdi.

Fotoğraflar