ÜTS Projesi 2. Çalıştayı Gerçekleştirildi

-A +A

Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi 2. Çalıştayı, 5-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında Eskişehir’de T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), TÜBİTAK BİLGEM, ilgili kamu kurumları ve tıbbi cihaz ve kozmetik sektörlerinin geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

Ana teması Ürün Hareketleri Modülü’nün analiz çalışmaları olan çalıştay oturumları süresince, proje paydaşları ile karşılıklı bilgi paylaşımında bulunuldu ve paydaşların değerlendirmeleri ve önerileri öğrenildi. ÜTS Projesi’ndeki mevcut durumun katılımcılarla paylaşıldığı çalıştayda, Ürün Yönetimi Modülü kapsamında geliştirilen işlevler de tanıtıldı. 120 temsilcinin katılımı ile gerçekleşen çalıştayda, proje ekibi ve proje paydaşları bir araya gelme ve bilgi alış verişi yapma fırsatı buldu.

Teşrifleri ile çalıştayımızı onurlandıran T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip BİRİNCİ, TİTCK Başkanı Prof. Dr. Özkan ÜNAL, TİTCK Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Dr. Ali Sait SEPTİOĞLU, TÜBİTAK BİLGEM Başkan Yardımcısı Osman DURU ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) Müdürü Cemil SAĞIROĞLU tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirilmiştir. Katılımları ile TİTCK Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fatih TAN, TİTCK Destek ve Laboratuvar Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Muhammet Ali ORUÇ, TİTCK Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Eray KAPLAN, TİTCK Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Dairesi Başkanı Ersen ÜNSAL, TİTCK Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Arslan KAĞAN ARSLAN, TİTCK Kozmetik Denetim Dairesi Başkanı Sevil AZAK SUNGUR ve TİTCK Tıbbi Cihaz Denetim Dairesi Başkanı Enis UNUTMAZ Çalıştaya çok değerli katkılar sağlamışlardır.

Çalıştay ile ilgili detaylı bilgi ve fotoğrafların yer aldığı proje web sayfasına ulaşmak için tıklayınız.